Hesabınızı güvenli hale getirmek için;

Papeleks'te öncelikli olarak güvenliğe önem veriyoruz ve güvenliğe yatırım yapıyoruz . Ancak, bunun kendi korumanızı düşürmesine izin vermeyin. Sonunda aldığımız önlemlerin, sizin güvenliğiniz ile alakalı yapacağınız hatayı telafi edemez. Müşterilerimizin, sunduğumuz hesap güvenlik araçlarından ve önerilerinden yararlanmaları ve hesaba erişimini asla kimseyle paylaşmamaları gerektiği çok önemlidir.

Yapmanız gereken;

1. Papeleks hesabınıza giriş için iki faktörlü (2FA) Kimlik Doğrulamayı kullanın.

2. Papeleks hesabınıza kayıtlı e-posta hesabınızı, güçlü bir şifre ve İkili Kimlik Doğrulama (2FA) ile güven altına alın.

Bir hesap oluşturduktan sonra, para yatırma yöntemlerini kullanmadan veya işlem yapmaya başlamadan önce hesabınızın doğrulanması gerekir.

HESAP DOĞRULAMA

Yasalar ve düzenlemeler, kim olduğunuzu ve nerede oturduğunuzu sorarak hesabınızı doğrulamamızı gerektirir. Papeleks, sahtekarlığı önlemek ve dijital varlıkların ticareti için KYC ve AML düzenlemelerine tam olarak uymak için her türlü önlemi almaktadır.

Hesap doğrulama için gerekenler

Orta veya profesyonel düzeyde doğrulama veya hesap bilgilerini güncellemek için, aşağıdaki belgelerin hesabınıza yüklenmesi gerekir.

Hükümet Verilen Geçerli Kimlik Belgesi;

  1. Pasaport
  2. Kimlik Belgesi (Ön ve arka yüz olmak üzere)
  3. Ehliyet (Ön ve arka yüz olmak üzere)

NOT: Lütfen kimlik fotoğraflarınızın/taramanızın aşağıda detayları belirtilen Kimlik görüntü gereksinimlerini karşıladığından emin olun.

İkamet Belgesi Belgesi;

  1. Pasaport
  2. Adınıza ödenmiş bir fatura (su, elektrik, gaz, internet, telefon)
  3. İkametgah belgesi

Kimlik Görüntü Gereksinimleri;

Orta seviye doğrulama seviyesi için bir kimlik doğrulama fotoğrafı sağlamanız gerekir.

Yanlış Kullanımlar

Kimlik Bulanık olmamalıdır.

Kenarları asla kesik olmamalıdır.

Tüm belgeler renkli olmalıdır. Belge üstündeki yazılar şüpheye yer bırakmayacak şekilde net okunmalı ve herhangi bir düzeltme işlemi yapılmamış olmalıdır.

Belge Gereksinimleri Reddedilme Nedenleri
Tam Renkli Evrak Siyah beyaz veya gri tonlamalı evrak
Evrak'taki tüm detaylar okunaklı olmalı
  • Filigran kullanımı
  • Bulanık Görüntü
  • Hileli Belge
Evraklar dik durumda Evrak yana veya aşağı çevrilmiş

Belgeleri gönderme;

Gerekli tüm belgeleri Papeleks hesabınıza yüklemek için Hesap Doğrulama sayfasına gidin.

KİMLİK DOĞRULAMA

Bir kimlik doğrulama fotoğrafı (IDCP) için, bir elinizde kimlik belgesi ve diğer bir elinizde el yazısı ile yazılmış not ile beraber çekilmiş bir fotoğraf olmalıdır. El yazısı ile yazılmış notun ve kimlik üzerindeki yazıların okunabilir olması gerekir.

Önemli Not: Kağıt üzerinde o günün tarihi ve imzanız olmalıdır.

NOT: Yüksek kaliteli bir fotoğraf kullanın ve Kimlikte ki metin ve sayıların okunabilir olduğundan emin olun. Bütün yüzün ve kolların da görünür olmalı.