Bitcoin nasıl alınır?

Peki, Nasıl Bitcoin Alabiliriz Veya Satabiliriz? Değeri Nedir?

Bitcoin ile ilgili yatırım yapmak isteyenler Peki, nasıl Bitcoin alabiliriz veya satabiliriz değeri nedir gibi sorunlarla kafalarını karıştırmaktadır. Bu yüzden bu yazımızda çok daha ayrıntılı bir şekilde bilgi vererek bu konuda akıllardaki tüm soru işaretlerini silmeye çalışacağız. En azından yatırım yapmak isteyenler veyahut da bu konuyu araştıranlar için daha net bir şekilde bilgi sahibi olma fırsatı sunmaya gayret göstereceğiz. Bilindiği gibi 2009 ocak ayından beri Bitcoin sistemi yavaş yavaş tüm dünyayı kaplamış bulunmaktadır. Tabii ki bir sanal para sistemi olarak ön plana çıktığını genel anlamda herkes biliyor. Ancak bu sistemin nasıl değerlendirilebilir olduğu veyahut da bu sistem üzerinden nasıl bir para kazanılabilir olduğu tam olarak bilinmediği için insanlar da yatırımlarını gerçekleştirirken biraz çekinebiliyor.

Gelelim peki, nasıl Bitcoin alabiliriz veya satabiliriz değeri nedir gibi soruların net şekilde cevabını vermeye çalışalım. Bitcoin alım ve satım işlemleri tamamen sistemsel olarak gerçekleştirilmektedir. Belirli bir kuruluşa bağlı olarak sunulmadığı için elbette ki manipüle edilmek gibi bir durum da söz konusu olmaz. Genel anlamda iki farklı yöntemle bu alım işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

  1. Online cüzdan Yöntemi
  2. Offline çevrimdışı yöntem.

Tabii ki burada aracı firmaların kullanılması çeşitli şekillerde sizlerle buluşturulmaktadır. Ağırlıklı olarak internet siteleri üzerinden veyahut da uygulamalarla gerçekleştirilen bu sistemler neticesinde gerekli alım ve satım işlemleri gerçekleştirilebilmektedir. Tabii ki burada bilindiği üzere para alım ve satım işlemlerinde dikkatli şekilde hareket edilmesi gerektiği güven ilik önlemlerinin sizlere sunulabilmesi gibi durumlar söz konusudur.

Bitcoin Alım Satım İşlemleri

Aslında konumuzun en derin noktasına gelmiş bulunuyoruz. Yazımızın başında belirttiğimiz gibi peki, nasıl Bitcoin alabiliriz veya satabiliriz değeri nedir sorusuna burada net bir şekilde cevap vermeye çalışacağız. Alım ve satım işlemleri genel anlamıyla iki temel yöntem üzerine buluşmuş bulunmaktadır.

  1. Bitcoin borsasında gelecek.
  2. Belirli ir komisyon karşılığında alım satım işlemi yaparak. Bu iki sistemden birini tercih ederek sizler de işlemlerimizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kripto para birimi olan Bitcoin ile ilgili olarak borsalar bulunmaktadır. Bu borsalar üzerinde genellikle dijital cüzdan oluşturulmaktadır. Borsanın güvenliğine güvenmiyorsanız bu durumda Bitcoin değerinizi kendi dijital cüzdanınızı aktarmak sizler için en azından gerekli güvenlik önlemleri açısından önemli olarak karşımıza çıkmaktadır. Aslında peki, nasıl Bitcoin alabiliriz veya satabiliriz değeri nedir sorusunun net bir şekilde cevabı budur. Elbette ki ikinci bir yöntem olarak da Bitcoin sahibi olan kişiler üzerinden bir alışveriş yaparak bu noktada Bitcoin sahibi olabilirsiniz. Piyasada güvenilir kişiler ile yüz yüze bu işlemi gerçekleştirmek şansınız bulunmaktadır. Veyahut da havale ile yöntemleri ile de işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bunun yanı sıra çeşitli internet siteleri bulunmaktadır. İnternet sitelerine girdiğiniz zaman bu konuda firmaların yan yana geldiği çeşitli işlemleri de görebilirsiniz. Belirli bir parametreye veya sisteme göre sizlere de bu işlemi gerçekleştiği şansına sahip olabilirsiniz. Ciddi anlamda güvenlik önlemlerinin alınması ve sizin işlemlerinizin gerçekleştirme sırasında hiçbir şekilde sıkıntı olmaması bu anlamda çok büyük önem arz etmektedir.

Bitcoin'in Değeri Nedir?

Yazımızın başında belirttiğimiz o konunun aslında önemli kısmına gelmiş bulunuyoruz. peki, nasıl Bitcoin alabiliriz veya satabiliriz değeri nedir sorusunun da net bir şekilde cevabını sizlere burada vermiş oluyoruz. Bu yazı yazıldığı an itibariyle 1 Bitcoin 3715 dolar 45 cente eşittir. Tabii ki anlık değişebilen bir borsaya sahip olduğunu unutmamak lazım. Bu da Türk Lirası olarak 19.687 Türk lirasına eşit olduğunu sizlere sunduğumuz gerekir. Bu fiyatlar dahilinde şu an itibariyle en azından Bitcoin alma satma şansına sahip olduğunuzu söyleyebiliriz. Ancak tabii ki Bitcoin anlık olarak değişen bir sistemi bulunmaktadır. Ayrıca Bitcoin alım satım işlemi elinde ödeyeceğiniz komisyon türü sistemleri de göz önünde bulundurduğumuzda daha net bir şekilde işlemlerinizi gerçekleştirme şansına sahip olabilirsiniz.